ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
Weekendowo i rodzinnie
main image

Weekendowo i rodzinnie


2021/12/31
RODZINNE

Informacje podstawowe:
Czas trwania: 60-90 minut*
Kiedy: soboty i niedziele
Koszt: 40-50 zł/dziecko*
10 zł/opiekun
30 zł/każde kolejne dziecko

*Cena biletu i czas trwania zajęć uzależnione od cyklu. 


 

Udział w lekcjach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji.

Weekendowo i rodzinnie

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na weekendowe zajęcia do naszego Muzeum!

Sobotnie i niedzielne spotkania to szansa na zrozumienie zasad działania wielu urządzeń technicznych, które nas otaczają, a także na rodzinne rozwijanie nowych pasji — modelarskich i artystycznych. W każdym miesiącu proponujemy zajęcia związane z jedną z dwunastu dziedzin techniki, które są przedstawiane na wystawie stałej „Miasto. Technoczułość”. Bilet na zajęcia upoważnia do zwiedzenia tej ekspozycji!

Każdy miesiąc to jedne zajęcia z cyklu:

 

  • Warsztaty modelarskie

Zbudujemy wspólnie drewniane pojazdy i poznamy ciekawostki na ich temat. Przy okazji poćwiczymy wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manualne, a także… cierpliwość.

Wiek: 7-13 lat

 

  • Poznajemy maszyny proste

Czym są maszyny proste? Do czego służą? Gdzie można je spotkać? Odpowiedź brzmi: wszędzie! A najlepiej poznacie je, obserwując ich działanie na modelu edukacyjnym. Na zajęciach udowodnimy, że konstrukcje maszyn prostych możecie znaleźć w otaczającym świecie, także w wielu domowych sprzętach.

Wiek: 8-14 lat

 

  • Jak to działa?

Zajęcia przeniosą Was w świat młodych konstruktorów i inżynierów. Wyjaśnimy, w jaki sposób działają przedmioty, takie jak dzwonek do drzwi, skrzynia biegów, piec kaflowy czy teleskop. To warto wiedzieć!

Wiek: 6-12 lat

 

  • Warsztaty drukarskie

Pokażemy zaczarowany świat zabytkowej drukarni. Kto jeszcze pamięta, jak dawniej składano druki? Wyjaśnimy, czym jest barwienie materiałów, sitodruk czy projektowanie. Oprócz teorii będzie też praktyka! Uczestnicy samodzielnie wykorzystają techniki drukarskie.

Wiek: 7-13 lat

 


Cały program na dany miesiąc znaleźć można w zakładce Aktualności, a szczegółowy kalendarz na najbliższe dni w zakładce Wydarzenia.

Warto również śledzić nasze media społecznościowe, gdzie publikujemy ciekawostki, zapowiedzi i zdjęcia z zajęć Facebook.

Na zajęcia zapraszamy dzieci z rodzicami/opiekunami.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00-17:00: