ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
Zajęcia w Strefie Kreatywności
main image

Zajęcia w Strefie Kreatywności


2026/09/30
DZIECI I MŁODZIEŻ

Zajęcia w Strefie Kreatywności

Strefa Kreatywności chwilowo nieczynna.

To przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach. Dzieci mogą zbudować swój własny świat pełen obiektów, zaprojektowanych w ich wyobraźni. Klocki są bardzo funkcjonalne. Stwarzają możliwość wartościowej i rozwojowej zabawy. Sprzyja jej swobodna, nieskrępowana aktywność w specjalnie przygotowanej przestrzeni edukacyjnej.

Zabawa klockami wspomaga rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole, ale pozwala też na samodzielność. Bawiące się dzieci są w ciągłym ruchu angażującym zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanych zajęciach, w których uczestnicy będą mogli zbudować miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne budowle czy zaprojektowane przez siebie domy marzeń.

 


Oferowane tematy zajęć dostosowane do wieku uczestników:

Grupy przedszkolne – Dzieci w wieku 3–6 lat:

1. Budujemy dom
Od planu do realizacji. Wspólnie z najmłodszymi Budowniczymi i Inżynierami zaprojektujemy domy przyszłości. Postawimy mocne fundamenty, solidne ściany i wstawimy duże okna – wszystko zgodnie z projektem.

2. Bezludna wyspa
Jak wygląda bezludna wyspa? Czy na pewno nie ma tam nikogo? Co jest potrzebne, żebyśmy mogli na niej przeżyć? Zbudujemy nasze małe wyspy i spróbujemy tak ją sobie urządzić, byśmy mogli doczekać się ratunku.

Grupy szkolne – Dzieci w wieku 7–14 lat:

1. Miasto przyszłości
Jak będzie wyglądało życie na ziemi za 100 lat? Co się zmieni? Co zniknie, a co nowego pojawi się w naszym otoczeniu? Czy zmieni się kształt budynków, samochodów, pociągów? Możliwości są nieograniczone, wystarczy uruchomić wyobraźnię i wybudować jedyne w swoim rodzaju miasto przyszłości. Najpierw się zastanowimy, a potem wspólnie wybudujemy takie miasta z XXIII wieku.

2. Wymarzony dom
Jaki jest Wasz wymarzony dom? Gdzie chcielibyście mieszkać? Damy się ponieść wyobraźni! Plac zabaw w salonie, basen ze zjeżdżalnią czy winda na antresolę z łóżkiem? Zastanowimy się, czego brakuje w Waszych domach, a co na zajęciach możemy wybudować.

3. Miasto idealne
Miasto idealne – co to według Was tak naprawdę znaczy? Czy takie miasto spełnia tylko podstawowe potrzeby jego mieszkańców? Wspólnie zastanowimy się, co nam się w naszym mieście podoba, a co nam przeszkadza. Co chcielibyśmy zmienić, dodać lub usunąć. Zaprojektujemy, a następnie wybudujemy swoje idealne miasto.

4. Słynne budowle miast
Architektura miast od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Nie bez powodu podróżujemy, by stanąć przy budowli, którą zawsze chcieli zobaczyć na własne oczy. Każde miasto kryje w sobie ciekawe historie zaklęte w interesującej i charakterystycznej dla niego architekturze. Uczestnicy zajęć wcielą się w konstruktorów i spróbują odwzorować jedną ze znanych budowli.

 


Informacje dla grup zorganizowanych:

– Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.
– Czas trwania zajęć: 45 min – 1h
– Ilość uczestników: 10-20 osób

Cena:

Dzieci 3-6 lat – 15 zł od osoby + opłata za przewodnika
Dzieci 7-14 lat – 19 zł od osoby + opłata za przewodnika

 


Informacje dla indywidualnych zwiedzających

– Zajęcia z edukatorem odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach: 11:00 i 15:00.
– Zapraszamy do samodzielnej zabawy od wtorku do niedzieli w godzinach 16:00 – 17:00.
– Zachęcamy również do zorganizowania urodzin w naszym Muzeum – Link
– W zakładce wydarzenia można znaleźć informacje o wyjątkowych zajęciach prowadzonych w Muzeum – Link

Czas trwania: 45 min – 1h

Cena biletu dla indywidualnych zwiedzających zgodna z cennikiem Muzeum

 


 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00:
– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.