Aktualności AKTUALNOŚCI
Kino sferyczne – Planetarium nadal otwarte!
main image

Kino sferyczne – Planetarium nadal otwarte!


2024/03/03

Kino sferyczne — Planetarium dla grup zorganizowanych

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68

 

Kino sferyczne — Planetarium jest nadal dostępne dla grup zorganizowanych, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 (ostatni seans o godz. 14:00)

Uwaga! Przyjmujemy jedynie grupy zorganizowane (min. 10 osób, max. 30 osób).

Bilety do Planetarium można kupić w kasie Ogrodu Doświadczeń w cenie 10 zł.

 

W repertuarze znajduje się 6 filmów, w tym trzy w technologii 3D, skierowane do różnych grup wiekowych. Są to produkcje, które zdobyły nagrody na światowych festiwalach.

Na Skrzydłach Marzeń 3D

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkryjemy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora podjęła się Danuta Stenka. Film był wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie!

Długość: 35 min.
Grupa wiekowa: 12+, dorośli.

 

Halo Ziemia

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu? Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą, odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji.

Długość: 31 min.
Grupa wiekowa: 7+, dorośli.

 

Explore 3D

Mars od wieków fascynował ludzi. Niegdyś tajemniczy, wkrótce może stać się naszym drugim domem. Tę szansę zawdzięczamy ludziom takim jak Johannes Kepler – niezłomnym w dążeniu do odkrywania prawdy, ciekawym świata, niebojącym się wyzwań. Naszym obowiązkiem jest kontynuować ich dzieło: marzyć i odkrywać!

Długość: 27 min
Grupa wiekowa: 10+, dorośli.

 

 

Myszki i Księżyc

Księżycowa bajka dla ciekawskich dzieci. Pomaga odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące Księżyca i wyjaśnia fakty naukowe w przyjazny sposób.

Długość: 16 min.
Grupa wiekowa: 3+

 

Przygody Rosetty i Philae

Po 10 latach lotu i przebytej drodze 6,5 miliarda kilometrów przez Układ Słoneczny w 2014 r. do celu swej podróży tj. komety 67P/Czuriumov-Gerasimenko dotarły sonda Rosetta oraz lądownik Philae. Rosetta badała kometę z oddali, Philae wylądował na powierzchni. Animowany seans opowiada o udanej misji przygotowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, pozwalając przedstawić istotne odkrycia w mniej poważny niż zwykle sposób poprzez animację dla dzieci.

Długość: 26 min.
Grupa wiekowa: 3+

 

Zaczarowany Globus 3D

Mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Edek, Ekscentryczny wuj Mii, podstępnie zmusza ją do wykorzystania sekretnych mocy urządzenia i zmiany pór roku na Ziemi. Mia szybko orientuje się w potencjalnych konsekwencjach, jednak Edek nie chce odpuścić realizacji swojego niecnego planu.

Długość: 35 min.
Grupa wiekowa: 5+

 

Zgłoszenia przyjmujemy od wtorku do soboty – w godzinach od 9:00 do 17:00:

– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11

– mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.