Aktualności AKTUALNOŚCI
MIT miejscem wyjątkowo przyjaznym rodzinom z dziećmi!
main image

MIT miejscem wyjątkowo przyjaznym rodzinom z dziećmi!


2022/11/30

MIT miejscem wyjątkowo przyjaznym rodzinom z dziećmi!

14 listopada po raz czwarty odbyła się gala wręczenia certyfikatów dla miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi. W plebiscycie mogą wziąć udział krakowskie urzędy, instytucje kultury, punkty usługowe czy gastronomiczne, które coraz chętniej tworzą udogodnienia dla dzieci lub wzbogacają ofertę skierowaną do rodzin.

Jesteśmy dumni, że nasze Muzeum już po raz trzeci zostało laureatem tego konkursu. W związku z tym zostaliśmy szczególnie wyróżnieni, a w nasze ręce trafiła specjalna statuetka „Miejsca Wyjątkowo Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi”, którą podczas gali wręczył Pan Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i zdrowia.

Miejsca wyróżnione są przykładami dobrych, wartych naśladowania oraz popularyzowania praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny z dziećmi.

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach: hotele, gastronomia i rozrywka, firmy produkcyjne, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne, Kultura, sport i rekreacja, Urzędy i edukacja oraz Zdrowie. Wśród tegorocznych nagrodzonych jest aż 46. podmiotów, które jako miejsca przyjazne mogą oznaczyć swoją placówkę specjalną naklejką.

 


Plebiscyt „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest realizowany w ramach polityki prorodzinnej miasta oraz kampanii społecznej „Kraków stawia na Rodzinę”. Pomysłodawczynią tej inicjatywy jest Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny, równocześnie przewodnicząca komisji konkursowej.

fot: Dział Promocji MIT oraz 📸 NoName Studio Marcin Cieślak Fotograf