Aktualności AKTUALNOŚCI
Noc Muzeów 2024 w Zajezdni
main image

Noc Muzeów 2024 w Zajezdni


2024/05/17

Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca 15

 

Noc Muzeów 2024 w Zajezdni

Noc Muzeów 2024 w Krakowie odbędzie się w piątek, 17 maja. Muzeum Inżynierii i Techniki po raz kolejny włącza się w akcję i zaprasza swoich gości na nocne zwiedzanie. Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca 15 będzie otwarta od godz. 18:00 aż do północy.

W ramach 20. edycji wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę stałą „Miasto. Technoczułość”, która przeniesie Was w sentymentalną podróż w czasie, ale również pokaże, jak liczne zabytki inżynierii i techniki wpłynęły na rozwój miasta, dzięki czemu dziś, żyje się łatwiej i wygodniej.

Dla wszystkich, którzy mieli okazję odwiedzić już naszą wystawę, mamy propozycję nie do odrzucenia. Gra rodzinna, której rozgrywka będzie toczyć się w przestrzeni ekspozycji, pomoże Wam spojrzeć na nią w trochę inny sposób. Noc Muzeów to bowiem doskonała okazja do nieszablonowego i wyjątkowego zwiedzania.

Na gości będą czekać też dodatkowe atrakcje. Każdy – zarówno młodszy, jak i starszy – będzie mógł wykonać niezapomnianą pamiątkę z Muzeum, a nawet spróbować swoich sił w sitodruku.

Szczegółowy program dostępny w zakładce wydarzenia – Noc Muzeów w Zajezdni.

————

Noc Muzeów to część cyklu Krakowskie Noce, którego ideą jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze − zaproszenie do korzystania z atrakcyjnej oferty skierowanej do mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów.

Organizatorem cyklu jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, który przygotowuje poszczególne odsłony we współpracy z instytucjami kultury i partnerami.