Aktualności AKTUALNOŚCI
Piknik rodzinny
main image

Piknik rodzinny


2024/07/20

Piknik rodzinny

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68

20 lipca, sobota

Nauka, zabawa i relaks na świeżym powietrzu – czyli piknik rodzinny w Ogrodzie Doświadczeń. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

W programie:

10:00 – 18:00
Animacje dla dzieci

Przez cały dzień nasi animatorzy będą organizować kreatywne i interaktywne zabawy dla najmłodszych.

 


10:00
Joga dla mam z dziećmi do lat 3

Prowadząca: Agata z PremaYoga

Zapraszamy do wspólnego doświadczenia jogi w przestrzeni, którą tworzysz ze swoim dzieckiem. To wyjątkowa okazja, aby otulić siebie i swojego maluszka w harmonii, gdzie połączenie dwóch osób w jedno tworzy cudowną relację. Nasze zajęcia pomagają doświadczyć głębokiej więzi z samą sobą poprzez integrację z Twoim małym towarzyszem. Nasza praktyka jest stworzona z myślą „od mam dla mam”, ponieważ doskonale rozumiemy, jak ważne jest dbanie o siebie w pierwszych latach życia dziecka. Chcemy, abyś miała zasoby, z których możesz czerpać miłość, troskę i uwagę, jednocześnie nie rozstając się ze swoim bobasem. Podczas ćwiczeń dziecko towarzyszy mamie na macie. Zajęcia mają bardzo swobodny charakter. Możesz kołysać, tulić, karmić czy przewijać swoje dziecko w trakcie praktyki. Wszystko może się zdarzyć, więc daj sobie akceptację na to i pełen luz.

Joga jest dedykowana dla mam z maluszkami do ok. 3 roku życia. Podczas praktyki będziemy pracować nad połączeniem ruchu ciała w rytmie oddechu. Przechodząc przez różne sekwencje asan, aktywizujemy te obszary ciała, które najbardziej tego potrzebują, zwracając uwagę na naszych małych towarzyszy. Szukamy wsparcia dla przykurczonych, osłabionych mięśni oraz rozluźnienia dla tych nadmiernie napiętych. Zadbamy również o przestrzeń mentalną poprzez aktywną medytację w połączeniu ze wspierającymi afirmacjami, wszystko to w czułych objęciach z naszym maluszkiem. DOŚWIADCZ harmonii, spokoju i wyjątkowej więzi na naszych zajęciach jogi w Ogrodzie Doświadczeń.

Co zabrać ? Kocyk dla maleństwa i matę do jogi. Jeśli nie posiadasz swojej maty napisz do nas

Tylko zakup biletu gwarantuje miejsce.

Kup bilet: KLIK


11:00 – 14:00
Krzyżówka z nagrodami

Jak dobrze znasz Ogród Doświadczeń? Sprawdź swoją wiedzę i wygraj Ogrodowe upominki!

 


11:00 – 14:00
Zorba, czyli spacer w wielkiej dmuchanej kuli

Zorba – zabawa polegająca na chodzeniu w specjalnej dużej przezroczystej kuli z wytrzymałego tworzywa sztucznego, nadmuchiwanej powietrzem. Nasza kula to wielkie słońce – gwiazda centralna układu słonecznego. Przy okazji przypominamy, że energia słoneczna powstaje na skutek reakcji fuzji jądrowych zachodzących we wnętrzu Słońca. Do Ziemi dociera w postaci promieniowania słonecznego, które można wykorzystać na kilka sposobów na przykład w tak popularnych obecnie panelach fotowoltaicznych.

 

 


od 15.00 do 18.00
Geo-gródek – Świat skał i skamieniałości

W godzinach 15:00 – 18:00 zapraszamy do Geo-gródka, gdzie czekać będzie na Was edukatorka, gotowa wprowadzić Was w niezwykły świat geologii. Poznacie fascynujące skały z Małopolski i dowiecie się, gdzie można je znaleźć w naszym regionie.

Będziecie mieli też okazję obejrzeć geologiczne skarby, będące częścią kolekcji Ogrodu. Dowiecie się, co kryje się pod pojęciem skamieniałości i jak nazywa się ekspert badający dinozaury.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną piaskownicę wypełnioną „skałą luźną”, czyli piaskiem, w której ukryte są wyjątkowe niespodzianki. To doskonała okazja do zabawy i nauki jednocześnie!

Po wizycie w Geo-gródku z łatwością wytropicie piękne skamieniałości zachowane na naszych skałach.


16:00
Zajęcia pt. Co to jest chlorofil, gdzie go znaleźć i jak wyizolować?

Zapraszamy na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, co to jest chlorofil i dlaczego jest tak ważną substancją roślinną. Ten barwnik, który występuje w komórkach roślin (w tzw. chloroplastach), bierze udział w ważnym procesie zwanym fotosyntezą, wykorzystując m.in. obecny w powietrzu dwutlenek węgla. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zastosować czujnik CO2, aby zmierzyć i porównać poziom dwutlenku węgla w otoczeniu rośliny w warunkach ciemności oraz w świetle słonecznym.

 


17:00 – 18:00
Zaprojektuj pin – pamiątka z Ogrodu

Na zakończenie dnia zapraszamy do wspólnego projektowania unikalnych pinów, które staną się wspaniałą pamiątką z wizyty w Ogrodzie Doświadczeń. Pod czujnym okiem instruktorów będzie można stworzyć własny, oryginalny wzór i zabrać go ze sobą do domu.

Udział w zajęciach w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00-17:00:
– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo:
rezerwacja@mit.krakow.pl.