Aktualności AKTUALNOŚCI
Premiera filmu – Zabytki inżynierii bez tajemnic
main image

Premiera filmu – Zabytki inżynierii bez tajemnic


2022/06/29

PREMIERA FILMU

Zabytki inżynierii bez tajemnic

Digitalizacja i upowszechnienie zbiorów Muzeum Inżynierii i Techniki

Digitalizacja zbiorów MIT daje możliwość obcowania ze sztuką bez wychodzenia z domu. Ale czy stworzenie wirtualnego muzeum jest prostym zadaniem? Jak wygląda proces przygotowania zbiorów, ich digitalizacja i finalny efekt?

Już dziś na platformie PLAY Kraków premiera filmu „Zabytki inżynierii bez tajemnic. Digitalizacja i upowszechnienie zbiorów MIT”, w którym znajdziecie odpowiedź na wszystkie pytania.

PLAY KRAKÓW

Wszystkich miłośników wirtualnej sztuki zapraszamy do odwiedzenia zakładki zbiory online, w której można podziwiać m.in. telewizor Wisła, komputer Apple Lisa 2, odkurzacz Electrolux z 1926 roku, a nawet wsiąść do wnętrza samochodów osobowych takich jak Fiat 508 czy Warszawa model M20.

Sentymentalna podróż do przeszłości gwarantowana.

Muzeum Inżynierii i Techniki realizuje projekt Zabytki sztuki inżynieryjnej bez tajemnic – digitalizacja i upowszechnienie kolekcji ze zbiorów Muzeum Inżynierii i Techniki współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020, działanie: 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”

Wartość dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego to: 1 481 588 PLN

Wkład Gminy Miejskiej Kraków to: 274 468 PLN