Aktualności AKTUALNOŚCI
PROGRAM WYDARZEŃ CZERWIEC W MIT
main image

PROGRAM WYDARZEŃ CZERWIEC W MIT


2022/06/30

Zobacz, jakie wydarzenia czekają na Ciebie w Muzeum Inżynierii i Techniki w czerwcu.

PROGRAM WYDARZEŃ CZERWIEC W MIT

 

1 czerwca

godz. 11:00 i 12:45
Warsztaty Kosmos w słoiku zajęcia manualne dla uczniów klas 1-3, pokażą jak przy pomocy brokatu, waty, farby i innych plastycznych przyborów stworzyć własny kosmos w słoiku. Ograniczać nas będzie tylko wyobraźnia. Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

godz. 11:00 i 12:45
Warsztaty Szyfrowanie – zajęcia manualne dla uczniów klas 1-3, wytłumaczą czym jest zero-waste i jak stworzyć ekologiczną lokomotywę lub wagon tramwajowy. Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

godz. 11:00 i 12:45
Spacer po Kazimierzu
– poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

godz. 12:30
Gra miejska
polegająca na odkrywaniu ciekawych historii związanych z rozwojem miasta Krakowa. W grze pojawią się zadania inżynieryjne i techniczne. Uczestnicy rozwiązywać będą też zagadki matematyczne i quizy. Gra umożliwi poznanie miasta z perspektywy dwunastu dziedzin inżynierii. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie wystawy Więcej światła. Gra odbywa się bez udziału przewodnika.

godz. 11:00-15:00 – zajęcia dla grup zorganizowanych
godz. 16:00 – klienci indywidualni
Strefa Kreatywności – tematyczne zajęcia z edukatorem dla grup zorganizowanych, które pomogą wczuć się w rolę inżyniera. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z czterech tematów zajęć: Miasto przyszłości, Wymarzony dom, Miasto idealne i Słynne budowle miast.

 

4 czerwca

godz. 13:00
Warsztaty Po co w aucie gaśnica?
Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, na których dowiemy się, dlaczego gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. W odpowiedzi na to pytanie pomogą przeprowadzone podczas zajęć doświadczenia oraz historia powstania pierwszego urządzenia gaśniczego.

godz.12:30
Spacer po Kazimierzu.
Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony będzie ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

 

9 czerwca

godz.11:00-15:30
Warsztaty KODOWANIE ScottieGO!
Zajęcia dla uczniów klas 2-4 przeprowadzone zostaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022. W warsztatach wykorzystywana będzie innowacyjna gra służąca uczenia najmłodszych programowania. ScottieGO to połączenie kartonowych klocków używanych do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować. Dzięki temu bohater gry, Scottie, może zacząć się ruszać, a także poznawać inne postaci. Zajęcia poprzez naukę i zabawę kształtują wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

 

11 czerwca

godz.13:00
Warsztaty Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie – Ikarusy, Scanie, Jelcze i Many – to nazwy autobusów, które przez lata jeździły po ulicach naszego miasta. Wyglądały inaczej niż te, które znamy, były mniej ekologiczne i wolniejsze. Podczas zajęć poznamy nie tylko nieużywane już modele tych pojazdów, ale także zbudujemy niskopodłogowy autobus przyszłości. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w wieku 8-14 lat.

 

25 czerwca, godz. 13:00

Warsztaty W drogę … mini Porsche – zajęcia modelarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat, w czasie których zbudujemy własne modele super samochodów. Cabrio, hatchback, a może kombi? Która wersja to ta wymarzona? Na zajęciach świetna zabawa jest gwarantowana!

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację! Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo rezerwacja@mit.krakow.pl.

 

Obowiązują zniżki w ramach:

– Krakowskiej Karty Rodzinnej
– Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
– Karty Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.