Aktualności AKTUALNOŚCI
Strefa Klocków w MIT – nowa przestrzeń dla dzieci
main image

Strefa Klocków w MIT – nowa przestrzeń dla dzieci


2023/09/30

Strefa Klocków w MIT – nowa przestrzeń dla dzieci

Wielkie koło zębate, ciuchcia z wagonami, motocykl, igloo, samolot, domek jednorodzinny, a nawet Stadion Narodowy! A wszystko to z wielkich miękkich, kolorowych, elastycznych klocków. Tego w Muzeum Inżynierii i Techniki jeszcze nie było! Od dzisiaj przy ul. św. Wawrzyńca 15 czeka nowość – Strefa Klocków – przestrzeń do zabawy dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Nowa przestrzeń to nie tylko propozycja świetnej zabawy. Badania dowodzą, że bawiąc się klockami, najmłodsi mają szansę na rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności. To miejsce, które poszerza granicę wyobraźni dzieci, ale również świetna okazja do wspólnej rodzinnej zabawy.

Strefa Klocków podzielona została na trzy tematyczne części. W pierwszej dzieci wcielą się w rolę inżyniera, w drugiej w mechanika, a w trzeciej mogą zbudować własnego robota.

Dla małych pasjonatów klocków przygotowano warsztaty edukacyjne, które prowadzą edukatorzy z MIT. Zajęcia dla grup odbywają się od wtorku do piątku. Natomiast na indywidualną zabawę Muzeum zaprasza najmłodszych w weekendy w godzinach od 15.00 do 16.00 oraz od 16.30 do 17.30.

Muzealna Strefa Klocków została zaprojektowana z uwzględnieniem specyfiki rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przygotowaliśmy zatem kilka scenariuszy zajęć, odpowiednich dla każdej grupy wiekowej i dostosowanych do tematu danej części Strefy Klocków.

Dwa scenariusze zajęć zostały przygotowane także w języku ukraińskim i będą udostępniane grupom dzieci pochodzenia ukraińskiego oraz ich opiekunom.

Tematy lekcji:

  • Sieci w mieście
  • Budujemy mosty
  • Tramwaj czy omnibus – budujemy pojazdy
  • W świecie wynalazków
  • Mój przyjaciel robot
  • Czy polecimy w Kosmos?

Prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00-17:00:
– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.