Wydarzenia WYDARZENIA
Święto Rodziny Krakowskiej
main image

Święto Rodziny Krakowskiej


28-05-2023

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68

28 maja (11:00 – 16:00)

Święto Rodziny Krakowskiej

Ogród Doświadczeń jak co roku, włącza się w obchody Święta Rodziny Krakowskiej i zaprasza do udziału w specjalnie przygotowanym programie wydarzeń.

Program:
11:00 – 11:30 Seans filmowy w kinie sferycznym 3D „Na skrzydłach marzeń”
„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora (również w wersji angielskojęzycznej) podjęła się Danuta Stenka. Film wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie! Grupa wiekowa: 7+.
Prosimy o rezerwację! Udział zgodny z cennikiem Ogrodu.

14:00 – 14:30 Seans filmowy w kinie sferycznym 3D „Zaczarowany globus”
Na wakacjach u swojego dziadka, mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Edek, Ekscentryczny wuj Mii, podstępnie zmusza ją do wykorzystania sekretnych mocy urządzenia i zmiany pór roku na Ziemii. Mia szybko orientuje się w potencjalnych konsekwencjach, jednak Edek nie chce odpuścić realizacji swojego niecnego planu. Grupa wiekowa: 5+.
Prosimy o rezerwację! Udział zgodny z cennikiem Ogrodu.

15:00 Zajęcia warsztatowe „W świecie zapachów”
Hydrodestylacja, metoda enfleurage, maceracja. To metody, które poznamy na zajęciach. Pozwolą nam otrzymać olejek lawendowy, pachnący krem i aromatyczny olejek do ciała. Prosimy o rezerwację! Udział w ramach biletu do Ogrodu.

<<Rezerwacje będą prowadzona od 18 maja>>
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00:
telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.