ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
URODZINY W OGRODZIE
main image

URODZINY W OGRODZIE


2021/12/13
DZIECI I MŁODZIEŻ

Wszystkich chętnych, pragnących przeżyć ten wyjątkowy dzień w niebanalnym miejscu, zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń.

Sezon 2022 w Ogrodzie Doświadczeń dobiegł końca. Nie martwcie się jednak, bo już 28 października nasza przestrzeń zmieni się w Ogród Świateł. Bajkowe instalacje świetlne zagoszczą w naszej przestrzeni po raz trzeci. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora lub do aktualności.

URODZINY W OGRODZIE

Ogród Doświadczeń ma w swojej ofercie możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego w 2 różnych tematach. Urodziny organizowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat i mają charakter gry terenowej.

URODZINY „PRZYGODA W LEMOLANDII” (dla młodszych) – Uczestnicy zajęć przenoszą się w świat Lemolandii, baśniowej krainy pełnej przygód i zagadek. Wciągnięci przez wir wodny muszą wykonać różne zadania by dzięki współpracy odnaleźć skarb i móc wrócić na przyjęcie urodzinowe w Ogrodzie Doświadczeń. W Lemolandii znajdziemy tajemnicze wyspy, las luster, dźwięczną krainę, lem-birynt, karuzelę, rakietę, która zabierze nas na Marsa i wiele innych atrakcji.

URODZINY „ZOSTAŃ DETEKTYWEM” (dla nieco starszych) – Uczestnicy zajęć przejdą test na detektywa. Staną przed wyzwaniem odnalezienia skradzionego prezentu urodzinowego, kierując się wskazówkami i tropami, pozostawionymi na terenie Ogrodu. Każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie stworzyć portret sprawcy, a po odnalezieniu prezentu otrzyma legitymację detektywa z własnym odciskiem palca! Urodziny rozpoczynają się o godzinie: 11:00 i 16:00 w soboty i niedziele (kwiecień — sierpień) oraz o 11:00 i 15:00 w soboty i niedziele (wrzesień-październik). Gra terenowa rozpoczyna się o wyznaczonej godzinie, trwa ok. 2 godz. i jest prowadzona przez 1 lub 2 instruktorów, w zależności od ilości uczestników zabawy. Później uczestnicy mają czas na przyjęcie/poczęstunek w namiocie (bez obecności instruktora). Poprzez cały ten czas, czyli 3 godz., do dyspozycji gości pozostaje namiot sferyczny o powierzchni 30 m 2, w którym znajdują się szklane stoliki i plastikowe krzesła. Istnieje też możliwość ustawienia stolików przed namiotem, „na powietrzu”. Po upływie wyznaczonego czasu uczestnicy urodzin porządkują i opuszczaj namiot, ale na terenie Ogrodu mogą przebywać do końca dnia. Finałem gry terenowej jest nagroda w postaci żetonów umożliwiających skorzystanie z atrakcji dodatkowych: żyroskopu bądź potrójnego zjazdu na torze saneczkowym dla każdego uczestnika zabawy.

Ogród nie zapewnia poczęstunku w cenie biletu, istnieje jednak możliwość zorganizowania go na własną rękę. W namiocie jest dostęp do prądu, obok natomiast znajduje się kran z bieżącą wodą. Miejsce poczęstunku na czas przyjęcia można dobrowolnie udekorować, ale w sposób niepowodujący zniszczeń.

Na terenie ogrodu można skorzystać z oferty gastronomicznej, dostępna jest specjalna oferta dla uczestników urodzin. Więcej na stronie — KLIK

Całkowity koszt urodzin uzależniony jest od liczby dzieci biorących udział w przyjęciu zgodnie z obowiązującym cennikiem. Minimalna liczba osób biorących udział w zabawie: 8 osób. W przypadku mniejszej liczby osób w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć za kwotę odpowiadającą minimalnej liczbie osób wymaganej do przeprowadzenia zabawy.

Organizator urodzin zakupuje bilety dla odpowiedniej liczby uczestników przed lub w trakcie przyjęcia. Rodzice lub opiekunowie prawni solenizanta oraz jeden opiekun każdego z dzieci, mają wstęp bezpłatny. Pozostali opiekunowie są zobowiązani do wykupienia biletów. Do dyspozycji są zaproszenia dla gości urodzinowych. Można je nabyć w kasie Ogrodu po dokonaniu telefonicznej rezerwacji urodzin.

Rezerwacji terminu oraz ustalenie tematu zajęć urodzin należy uzgodnić z pracownikiem odpowiedzialnym za rezerwację najpóźniej 5 dni przed datą urodzin telefonicznie: tel. 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.

W celu dokonania rezerwacji należy podać następujące informacje: termin (data, godzina) zajęć, temat zajęć, wiek uczestników zajęć, ilość uczestników zajęć, dane kontaktowe osoby rezerwującej (imię, nazwisko, telefon, e-mail).

Opiekunowie muszą liczyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi panującymi na otwartej przestrzeni i muszą być odpowiednio na nie przygotowani. Ogród nie zapewnia żadnych środków ochronnych.

Istnieje możliwość podjazdu samochodu organizatora pod bramę Ogrodu w celu wypakowania rzeczy. Następnie należy przeparkować samochód na parking dla gości Ogrodu znajdujący się pod CH M1.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie

Rezerwacja i więcej informacji