ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
Warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń
main image

Warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń


2022/03/25
DZIECI I MŁODZIEŻ

Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń polega na samodzielnym eksperymentowaniu przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych, z możliwością zarezerwowania warsztatów z przewodnikiem. 

Zapraszamy grupy zorganizowane do wzięcia udziału w warsztatach:

Fizyka Balonika-warsztaty dedykowane najmłodszym dzieciom (przedszkole i klasy 1-3).
Na zajęciach pokazane jest wszechstronne zastosowanie balonika w eksperymentowaniu z fizyką. Dzieci mogą za pomocą balonika na przykład zmierzyć pojemność płuc, zobaczyć jak działa poduszkowiec, przetestować jego wytrzymałość i wykonać wiele innych doświadczeń.

Dziecinne proste eksperymenty-warsztaty dedykowane najmłodszym dzieciom (klasy 1-3). Na zajęciach prezentowane są eksperymenty, które można wykonać, wykorzystując przedmioty dostępne w każdym domu. Uczestnicy zajęć przekonają się, czy da się zrobić szaszłyk z balona oraz, czy można napompować go bez użycia ust i pompki. Zbadają gęstość substancji oraz sprawdzą, czy kartka papieru jest w stanie zatrzymać wodę w szklance.

Zabawy z ciśnieniem-warsztaty dla nieco starszych (klasy 4-8).

Podczas zajęć wykonywane są eksperymenty związane z ciśnieniem. Można przekonać się między innymi, czym jest łoże fakira, od czego zależy wartość ciśnienia, jak umieścić nadmuchany balon w butelce oraz czym jest prawo Pascala. Ponadto wykorzystując ciśnienie, uczestnicy zajęć mogą samodzielnie wystrzelić butelkowe rakiety.

Mroźne eksperymenty-warsztaty skierowane dla najstarszych uczniów (klasy 6-8 oraz liceum i technikum).
Wszystkie doświadczenia wykonywane są w oparciu o mroźne substancje – suchy lód i ciekły azot. Uczestnicy zajęć mogą poznać właściwości tych substancji i zobaczyć, jak reagują w kontakcie z innymi przedmiotami oraz co stanie się, jeśli dodamy do nich gorącej wody.

INFORMACJE i REZERWACJA czynne od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00:

Na terenie ogrodu można skorzystać z oferty gastronomicznej, dostępna jest specjalna oferta dla grup zorganizowanych. Więcej na stronie — KLIK