Aktualności AKTUALNOŚCI
Zwiedzanie wystawy Miasto. Technoczułość z „Movi Guide”
main image

Zwiedzanie wystawy Miasto. Technoczułość z „Movi Guide”


2023/07/30

Zwiedzanie wystawy Miasto. Technoczułość z „Movi Guide”

Muzeum Inżynierii i Techniki ciągle się rozwija. Właśnie uruchomiliśmy „Movi Guide”, czyli audioprzewodnik w twoim smartfonie, który umożliwi poznawanie wielu instytucji z poziomu jednej aplikacji. Załóż słuchawki, naciśnij „play” i ciesz się zwiedzaniem. Oprócz ciekawych treści merytorycznych głos lektora-przewodnika wskaże Ci, którędy iść, i pomoże odnaleźć się w całkiem nowej przestrzeni naszej wystawy.

Jak to działa?

Wystarczy wybrać z listy dostępnych instytucji nasze Muzeum, następnie język oraz ścieżkę zwiedzania. W MIT możesz wybrać ścieżkę podstawową (dla szerokiego grona odbiorców) w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i ukraińskim.

Menu aplikacji dostępne jest po polsku i po angielsku, a treści audioprzewodnika – w 3 językach. W znalezieniu interesującego Was miejsca pomocna okaże się funkcjonalna mapa, a odpowiednią ścieżkę wskaże opcja filtrowania wyników. Interfejs aplikacji został zaprojektowany tak, by zwiedzanie odbywało się w sposób wygodny i intuicyjny. Dla osób z dysfunkcją wzroku przewidziano dodatkowo możliwość zmiany opcji widoczności, czyli rozmiaru tekstu, odstępów między wierszami i znakami oraz kontrastu kolorystycznego.

Aplikacje można pobrać darmowo ze sklepu Google PLAY lub Appstore i zainstalować. W Krakowie oprócz naszego Muzeum z „Movi Guide” można skorzystać także w Muzeum Podgórza i Bibliotece Uniwersytetu Jana Pawła II.

Spotkajmy się w MIT. Do usłyszenia na wystawie „Miasto.Technoczułość”.