ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
LEKCJE MUZEALNE
main image

LEKCJE MUZEALNE


2022/12/31
DZIECI I MŁODZIEŻ

Lekcje muzealne oparte są o programy nauczania wybranych przedmiotów na różnych poziomach nauczania i pozwalają na pogłębienie treści z podręczników szkolnych, przy wykorzystaniu muzealnych eksponatów i wystaw.

Tematy lekcji muzealnych podzielone zostały na grupy wiekowe, a ich treści zostaną dostosowane do ich odbiorców.

 

Lekcje dostępne w połączeniu ze zwiedzaniem wystawy „Tramwaje na Wawrzyńca”:

 

Przedszkola (5-6 lat) – W podróż tramwajem

Zajęcia poprowadzone będą wokół tematyki tramwajów i kolei. Wspólnie poznamy historyczną zajezdnię tramwajową, a następnie zajrzymy do naszych wagonów. Dowiemy się, jak się nimi jeździło i z czego były budowane. Normalno i wąskotorowe wagony przetestujemy i zobaczymy, czy nasze tramwaje będą umieć jeździć po wytyczonych torach!

 

Szkoła podstawowa: kl. 1-3 (7-9 lat) – Bileciki do kontroli!

Lekcja podróżniczego savoir-vivre połączona z krótką historią podróżniczego biletu. Zajęcia brzmią poważnie, ale pozwolą nam one przekonać się, że kultura w środkach transportu to rzecz bardzo ważna! Nie zabraknie oczywiście dawki historii i ciekawostek na temat zajezdni i naszych eksponatów.

 

Szkoła podstawowa: kl. 4-8 (10-15 lat) – Tajemnice krakowskiej zajezdni

Zajęcia przeznaczone dla starszych podróżników, którzy chcą zagłębić się w fascynującą historię rozwoju transportu publicznego w Krakowie. Poznamy naszą zabytkową zajezdnię, ciekawe historie o pierwszych motorniczych, podróżnych. Zajęcia to wycieczka po historii transportu, od dorożek po nasze Krakowiaki. Na zajęciach, odkryjemy sekretne miejsca zajezdni, a na koniec zabawimy się w tramwajowy test wiedzy.

 

Szkoły ponadpodstawowe: 16-19 lat – W bezpieczną podróż

Zajęcia rozpoczną się od krótkiego zwiedzania zajezdni i poznania historii transportu publicznego w Krakowie. Młodzież weźmie udział w ciekawych zajęciach prowadzonych na zasadzie storytellingu i burzy mózgów z angażującymi quizami na temat bezpieczeństwa w mieście, zasadami ruchu drogowego i historii jego rozwoju i przemian. To świetna powtórka przed testem na prawo jazdy, ale też przed rowerowymi wycieczkami po mieście!

Czas: 45 minut – 1 godzina
Kiedy: wtorek – piątek, po wcześniejszej rezerwacji
Cena: 19 zł plus przewodnik
Ilość uczestników: 10 – 30 osób

Metody: storytelling, praca w grupach, praca indywidualna pod kierunkiem, pogadanka, burza mózgów
Przestrzeń: Wystawy czasowe, sala edukacyjna, sala konferencyjna
Prowadzenie: Edukator, Animator

Przypominamy, że grupy zorganizowane (szkolne, przedszkolne) mogą także zarezerwować zajęcia w Strefie kreatywności.

*Informacji o możliwości rezerwacji lekcji związanych z tą wystawą udziela dział rezerwacji telefonicznie lub mailowo.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty, w godzinach od 10:00-18:00. Zadzwoń do nas: +48 12 428 66 00 wew. 11 lub wyślij e-mail: rezerwacja@mit.krakow.pl