ZAJĘCIA EDUKACYJNE ...
Strefa Klocków w MIT
main image

Strefa Klocków w MIT


2024/09/28
DZIECI I MŁODZIEŻ

Strefa Klocków w MIT

Nowa przestrzeń dla dzieci!

____________________________________________________________________________________________________________________________

Strefa Klocków to nowa przestrzeń do zabawy dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. To nie tylko propozycja świetnej zabawy, bo badania dowodzą, że bawiąc się klockami, najmłodsi mają szansę na rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności. To miejsce, które poszerza granicę wyobraźni dzieci, ale również to świetna okazja do wspólnej rodzinnej zabawy.

Strefa Klocków podzielona została na trzy tematyczne części. W pierwszej dzieci wcielą się w rolę inżyniera, w drugiej w mechanika, a w trzeciej mogą zbudować własnego robota.

Dla małych pasjonatów klocków przygotowano warsztaty edukacyjne, które prowadzą edukatorzy z MIT. Zajęcia dla grup odbywają się od wtorku do piątku. Natomiast na indywidualną zabawę Muzeum zaprasza najmłodszych w weekendy w godzinach od 15.00 do 16.00 oraz od 16.30 do 17.30.

Celem edukacji w Muzeum jest popularyzacja dziedzictwa techniki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Klocki idealnie wpisują się w tę ideę. Dzięki specjalnie dobranym kształtom umożliwiają konstruowanie najrozmaitszych budowli, a ich struktura zachęca użytkowników do rozwijania zręczności i motoryki. Uczą zręczności, ćwiczą prawidłowy chwyt i rozbudzają ciekawość poznawczą. Pozwalają dziecku na rozwijanie zdolności manualnych, poprzez dopasowywanie elementów, budowanie z nich obiektów oraz tworzenie nowych rozwiązań z własnych pomysłów.

Zabawa klockami w dzieciństwie pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania. To dlatego mamy nadzieję, że dzieci, które będą częstymi gośćmi w naszym Muzeum, mogą w przyszłości zostać świetnymi inżynierami, albo sprawdzić się w innych zawodach, bo podejmując decyzje o dopasowaniu różnych rodzajów klocków, budują pewność siebie, a bawiąc się w grupie, mogą równocześnie rozwijać i ćwiczyć relacje z innymi dziećmi lub z rodzicami.

Muzealna Strefa Klocków została zaprojektowana z uwzględnieniem specyfiki rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Łączy różne potrzeby dzieci: z jednej strony dając im poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej zachętę do ruchu, eksperymentowania, próbowania nowości i rozwijania wyobraźni.

 

SCENARIUSZE LEKCJI

Przygotowaliśmy kilka scenariuszy zajęć, odpowiednich dla każdej grupy wiekowej i dostosowanych do tematu danej części Strefy Klocków.

Dwa scenariusze zajęć zostały przygotowane także w języku ukraińskim i będą udostępniane grupom dzieci pochodzenia ukraińskiego oraz ich opiekunom.

Tematy lekcji:

  • Sieci w mieście
  • Budujemy mosty
  • Tramwaj czy omnibus – budujemy pojazdy
  • W świecie wynalazków
  • Mój przyjaciel robot
  • Czy polecimy w Kosmos?

 

***

REZERWACJA:

e-mail: rezerwacja@mit.krakow.pl

Tel. 12 428 66 00 wew. 11 (od wtorku do soboty, od 9.00 do 17:00)

Ceny biletów wstępu Strefa Klocków:

  • bilet wstępu (od 36 miesiąca wzwyż) – 15 zł
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) – 50 zł

 


Informacje dla indywidualnych zwiedzających

– Zachęcamy również do zorganizowania urodzin w naszym Muzeum – Link
– W zakładce wydarzenia można znaleźć informacje o wyjątkowych zajęciach prowadzonych w Muzeum – Link

 


 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00-17:00:
– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.