Planetarium — Kino Sferyczne

Planetarium — Kino Sferyczne
Zajezdnia św. Wawrzyńca
Historia →
Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema
Historia →
Hangar Czyżyny
Historia →

Planetarium — Kino Sferyczne

Zapraszamy do kina sferycznego — Planetarium!

Wewnątrz kopuły, na półkolistym ekranie można zobaczyć 6 filmów, w tym trzy w technologii 3D.
Prezentujemy filmy, które zdobyły nagrody na światowych festiwalach, o różnej tematyce, dla różnych grup wiekowych — i jak zawsze w Ogrodzie Doświadczeń, można się z nich wiele dowiedzieć i nauczyć w bardzo atrakcyjny sposób.

Repertuar kwiecień – sierpień 2024:

poniedziałek – piątek

9:00 – Zaczarowany Globus 3D

10:00 – Na skrzydłach marzeń 3D

11:00 – Myszki i księżyc

12:00 – Przygody Rosetty i Philiae

13:00 – Halo Ziemia

14:00 – Explore 3D

15:00 – Na skrzydłach marzeń 3D

16:00 – Zaczarowany Globus 3D

17:00 – Halo Ziemia

18:00 – Explore 3D

sobota – niedziela

10:00 – Na skrzydłach marzeń 3D

11:00 – Myszki i księżyc

12:00 – Przygody Rosetty i Philiae

13:00 – Zaczarowany Globus 3D

14:00 – Explore 3D

15:00 – Na skrzydłach marzeń 3D

16:00 – Zaczarowany Globus 3D

17:00 – Halo Ziemia

18:00 – Explore 3D

Rezerwacja na seanse w Planetarium prowadzona jest tylko dla grup zorganizowanych.
Nasza sala kinowa mieści 30 miejsc siedzących.

Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-17:00:
– telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.

Bilety do Planetarium można kupić w kasie Ogrodu Doświadczeń w cenie 10 złotych.Prezentowane filmy

Na Skrzydłach Marzeń 3D

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora podjęła się Danuta Stenka. Film wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie!

Długość: 35 min.
Grupa wiekowa: 12+, dorośli.
Halo Ziemia

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu? Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą, odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji.

Długość: 31 min.
Grupa wiekowa: 7+, dorośli.
Explore 3D

Mars od wieków fascynował ludzi. Niegdyś tajemniczy, wkrótce może stać się naszym drugim domem. Tę szansę zawdzięczamy ludziom takim jak Johannes Kepler – niezłomnym w dążeniu do odkrywania prawdy, ciekawym świata, niebojącym się wyzwań. Naszym obowiązkiem jest kontynuować ich dzieło: marzyć i odkrywać!

Długość: 27 min
Grupa wiekowa: 10+, dorośli.


Myszki i Księżyc

Księżycowa bajka dla ciekawskich dzieci. Pomaga odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące Księżyca i wyjaśnia fakty naukowe w przyjazny sposób.


Długość: 16 min.
Grupa wiekowa: 3+Przygody Rosetty i Philae

Po 10 latach lotu i przebytej drodze 6,5 miliarda kilometrów przez Układ Słoneczny w 2014 r. do celu swej podróży tj. komety 67P/Czuriumov-Gerasimenko dotarły sonda Rosetta oraz lądownik Philae. Rosetta badała kometę z oddali, Philae wylądował na powierzchni. Animowany seans opowiada o udanej misji przygotowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, pozwalając przedstawić istotne odkrycia w mniej poważny niż zwykle sposób poprzez animację dla dzieci.

Długość: 26 min.
Grupa wiekowa: 3+
Zaczarowany Globus 3D – Nowość

Mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Edek, Ekscentryczny wuj Mii, podstępnie zmusza ją do wykorzystania sekretnych mocy urządzenia i zmiany pór roku na Ziemi. Mia szybko orientuje się w potencjalnych konsekwencjach, jednak Edek nie chce odpuścić realizacji swojego niecnego planu.

Długość: 35 min.
Grupa wiekowa: 5+
Projekt „Zimowy Ogród Doświadczeń – poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie” dofinansowany jest ze środków RPO WM, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.