Planetarium — Kino Sferyczne

Planetarium
Planetarium — Kino Sferyczne
Zajezdnia św. Wawrzyńca
Historia →
Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema
Historia →
Hangar Czyżyny
Historia →

Planetarium — Kino Sferyczne

Zapraszamy do kina sferycznego — Planetarium! Wewnątrz kopuły, na półkolistym ekranie można zobaczyć 5 filmów, w tym dwa w technologii 3D.


Prezentujemy filmy, które zdobyły nagrody na światowych festiwalach, o różnej tematyce, dla różnych grup wiekowych — i jak zawsze w Ogrodzie Doświadczeń, można się z nich wiele dowiedzieć i nauczyć w bardzo atrakcyjny sposób.

Usługa płatna dodatkowo — Cennik


Program od 1 września do 17 października 2022 r.

Poniedziałek–piątek
9:00 – Przygody Rosetty & Philae
10:00 – Na skrzydłach marzeń 3D
11:00 – Halo Ziemia
12:00 – Explore 3D
13:00 – Myszki i księżyc
14:00 – Na skrzydłach marzeń 3D
15:00 – Halo Ziemia
16:00 – Explore 3D


Sobota–niedziela
10:00 – Myszki i księżyc
11:00 – Przygody Rosetty & Philae
12:00 – Halo Ziemia
13:00 – Explore 3D
14:00 – Myszki i księżyc
15:00 – Przygody Rosetty & Philae
16:00 – Na skrzydłach marzeń 3D
17:00 – Explore 3D
18:00 – Halo Ziemia

Bilety do Planetarium można kupić w kasie Ogrodu Doświadczeń w cenie 9 złotych.
Obowiązuje także bilet wstępu do Ogrodu.
Na Skrzydłach Marzeń 3D

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora (również w wersji angielskojęzycznej) podjęła się Danuta Stenka. Film wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie!

Długość: 35 min.

Grupa wiekowa: 7+, dorośli
Halo Ziemia

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu? Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji.

Długość: 31 min.

Grupa wiekowa: 7+, dorośli
Explore 3D

Mars od wieków fascynował ludzi. Niegdyś tajemniczy, wkrótce może stać się naszym drugim domem. Tę szansę zawdzięczamy ludziom takim jak Johannes Kepler – niezłomnym w dążeniu do odkrywania prawdy, ciekawym świata, nie bojącym się wyzwań. Naszym obowiązkiem jest kontynuować ich dzieło: marzyć i odkrywać!

Długość: 27 min

Grupa wiekowa: 10+, dorośli


Myszki i Księżyc

Księżycowa bajka dla ciekawskich dzieci. Pomaga odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące Księżyca i wyjaśnia fakty naukowe w przyjazny sposób.


Długość: 16 min.

Grupa wiekowa: 3+
Przygody Rosetty i Philae

Po 10 latach lotu i przebytej drodze 6,5 miliarda kilometrów przez Układ Słoneczny w 2014 r. do celu swej podróży tj. komety 67P/Czuriumov-Gerasimenko dotarły sonda Rosetta oraz lądownik Philae. Rosetta badała kometę z oddali, Philae wylądował na powierzchni. Animowany seans opowiada o udanej misji przygotowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, pozwalając przedstawić istotne odkrycia w mniej poważny niż zwykle sposób poprzez animację dla dzieci.

Długość: 26 min.

Grupa wiekowa: 3+


Projekt „Zimowy Ogród Doświadczeń – poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie” dofinansowany jest ze środków RPO WM, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.